Heidi, děvčátko z hor (2016) online ke shlédnutí

Film Heidi, děvčátko z hor online pro vás. Pojďte si i vy s námi přehrát nový romantický film pro celou rodinu. Je to Německo-Švýcarský snímek, který by mohl okouzlit i vás. Snímek natočil režisér Alain Gsponer podle knihy Johanny Spyri, která je v německy mluvících zemích velmi dobře známa. Je to krásný příběh plný dobrodružství, odvahy, zajímavých charakterů i krásné krajiny. Zkrátka film, jenž může zaujmout snad každého. Právě proto jsme u něj chtěli být i my.

Přímo zde na této webové stránce jsme právě a jenom pro vás nachystali film Heidi, děvčátko z hor. Je to zajímavý románový příběh z pera spisovatelky Johanny Spyri. Je to švýcarská spisovatelka 2. poloviny 19. století, byl zfilmován již mnohokrát. Nová filmová varianta přichází do českých kin téměř půl roku po německé premiéře. Konkrétně to bylo od čtvrtka 21. 7. 2016. S tím se ale vy nemusíte nijak rmoutit. Toto datum berte čistě jenom jako orientační. Vy za filmem nemusíte do kina, ale on přijde za vámi.

Heidi, děvčátko z hor online ke shlédnutí a zdarma.

Film Heidi, děvčátko z hor jsme pro vás připravili na této webové stránce online ke shlédnutí. Snímek jsme získali ještě před jeho oficiální premiérou a právě díky tomu si ho zde můžete vychutnat opravdu jednoduše a zdarma. Můžete se na nás rovněž spolehnout v otázce kvality videa, které je na opravdu velmi vysoké úrovni. Čeká vás tak opravdu hezký filmový zážitek.

Teď ale přichází moment, kdy si povíme něco více o filmu. A to jak o jeho autorech, tak samotném příběhu. Začneme od postavy ve skrze nejdůležitější. Za filmem stojí švýcarský režisér Alain Gsponer. U nás zřejmě celkem neznámý tvůrce, který toho ale za sebou už má celkem hodně. Nebyla to jeho první zkušenost s tímto příběhem, protože v roce 1998 natočil krátkometrážní animovaný film Heidi.

Heidi žije se svým dědečkem hluboko v horách.

Z další filmové tvorby zmiňme drama Róza nebo komedii Lila, Lila. Gsponer kolem sebe shromáždil řadu tvůrců, se kterými nespolupracoval poprvé. Na obou výše zmíněných celovečerních filmech se podílel také kameraman Matthias Fleischer, kterého si Gsponer vybral také pro Heidi. Na filmu Malý duch zase spolupracoval s hudebním skladatelem Niki Reiserem, který rovněž spolupracoval na Heidi.

Do hlavní role Heidi byla obsazena desetiletá Anuk Steffen. Jednalo se o její první filmový počin. Do role jejího dědečka byl obsazen Bruno Ganz (Nebe nad Berlínem, Upír Nosferatu, Předčítač). Z dalších výrazných tváří zmiňme Hannelore Hoger nebo Maxima Mehmeta. Pokud chcete vědět více, tak se určitě podívejte na profil filmu na CSFD.cz. Tím se přesouváme k další položce v našem dlouhém seznamu.

Dědeček se o dívenku stará jak nejlépe umí.

Příběh nás zavádí do švýcarských Alp. Strhující přírodní scenérie dokreslují celý příběh o Heidi, která je sirotkem. Poté, co Heidi osiřela, byla odvezena ke svému trochu mrzutému dědečkovi, který žije ve srubu v horách. Heidi si naplno užívá svého dětství, jejím nejbližším kamarádem je Peter (Quirin Agrippi), se kterým si užívá nejen dětských her, ale také zábavu při pasení dědečkova stáda koz.

Ze šťastných dětských chvil je ale Heidi vytržena v momentě, kdy ji z hor odváží teta Dete. Dva roky se Heidi sžívala s novým prostředím, s dědečkem, s životem v horách a s novými přáteli, když je z ničeho nic odvezena do Frankfurtu nad Mohanem. Zde má dělat společnost Kláře (Isabelle Ottmann), malé holčičce z velmi zámožné rodiny, která je nemocná a je upoutána na vozíček. Zcela odlišné prostředí by byla Heidi schopná překonat, navíc se Heidi a Klára skamarádí, ale po dědečkovi, po Peterovi a po životě v horách se jí neuvěřitelně stýská.

Film natočil režisér Alain Gsponer.

Heidi je navíc vystavena celé řadě nepříjemností. Musí změnit své běžné návyky, např. nemůže již pít polévku z talíře, ale musí používat příbor, je donucena mýt se, učí se číst a psát.

Nelze však očekávat nic jiného než happy end. Heidi se vrací zpět do Alp, které jí tolik přirostly k srdci, k milovanému dědečkovi. A Klára, která je sem nakonec doslova odnesena také, začíná na samotném konci příběhu opět sama chodit.

Je to krásný rodinný příběh plný dobrodružství.

Film nabízí řadu zábavných a vtipných momentů, které jsou sice mnohdy očekávané (např. scéna s koťaty, která si Klára přiveze domů), ale přesto diváka pobaví.

Osobně mi příliš nesedla Heidi. Vypadá spíše jako chlapec a působí prvoplánovitě rošťácky. Celkově film nepřináší žádnou zásadní novinku, je to prostě Heidi, taková, jakou si ji mnozí mohou pamatovat ze školní četby. Pravdou zůstává, že pocit, že je příběh povědomý, budou mít i ti, kteří o Heidi v životě neslyšeli. Prostě se děj nechá tak nějak očekávat. Krásné jsou přírodní scenérie, které, alespoň pro dospělého čtenáře, mnohdy předčí příběh samotný. Na druhé straně i město je zachyceno velmi krásným a zajímavým způsobem.

Heidi se nakonec podívá i do města.

Shrnutí filmu Heidi, děvčátko z hor

To je to hlavní, co byste určitě měli o snímku Heidi, děvčátko z hor vědět. Je to opravdu krásný rodinný příběh, zasazený do malebného prostředí. Hlavně ty hory jsou opravdu úžasné a jenom pohled na ně nabíjí člověka pozitivní pohodou. Režisér Alain Gsponer odvedl opravdu perfektní práci. Celkově se nám tak tento snímek opravdu líbí a my vám ho můžeme opravdu jenom doporučit. Právě proto jsme vám tento snímek přichystali online ke shlédnutí přímo zde na této webové stránce.