Marťan (2015) online ke shlédnutí

Film Marťan online ke shlédnutí pro vás. Pojďte si s námi přehrát zdarma přes internet nový vesmírný velkofilm režiséra Ridley Scotta. Ten proslul jako režisér kvalitních sci-fi a v tomhle směru vás rozhodně ani Marťan nezklame. Je to příběh astronauta Marka Watneyho, který po sérii nešťastných náhod uvázne sám na Marsu. Záchrana může trvat i roky. Jestli má Mark přežít, tak bude muset ze sebe dostat veškerý svůj um a schopnosti. V hlavní roli uvidíme skvělého Matta Damona.

Právě pro vás jsme přichystali film Marťan (anglicky The Martian). Je to akční dobrodružný sci-fi film, který vznikl na motivy knihy Andy Weira. Zajímavostí je, že tento příběh původně vznikal jenom jako obyčejný blog na pokračování. Protože se ale čtenářům líbil, tak ho nakonec dal do podoby elektronické knížky, kterou umístil na Amazon. Cenu dal za 99 centů, což je vlastně nejmenší částka, kterou Amazon dovoluje. I tak se kniha stala obrovským hitem a vydělala miliony dolarů. A podle úspěšných knih samozřejmě vznikají také úspěšné filmy.

Film Marťan (2015) online ke shlédnutí pro vás.

Příběhu se chopil fenomenální Ridley Scott, který už má na kontě více než desítku opravdu dobrých filmů. Některé z nich se dokonce zařadili mezi legendy tohoto žánrů jako například Vetřelec nebo Blade Runner. Ridley Scott získal tři nominace na Oscara za režii, za tři různé filmy. Kromě toho natočil i mnoho legendární reklam, včetně tu na počítače Apple v roce 1984. Marťan je na první pohled opravdu velmi ambiciózní příběh na kterém se opravdu ani v tom nejmenším nešetřilo. A je to na něm dobře znát.

V hlavní roli se objeví Matt Damon.

Mnozí, kdo film viděli opravdu nešetří kvalitním hodnocením. Stačí se ostatně podívat na jeho profil na CSFD.cz, kde má aktuálně velmi solidních 85%. A není to jenom kvůli nějakému hypu nebo dobré reklamní kampani. Je to především kvůli kvalitám samotného filmu, který opravdu stojí za to. Vlastně trochu srovnání tedy je a to například s loňským filmem Interstellar. I on byl natočen hvězdným teamem, na ničem se nešetřilo a stejně tak je společné i vesmírné téma. Možná až trochu zarážející je i podobné hodnocení Interstellaru, které se také pohybuje kolem téměř stejných hodnot. Vypadá to tak, že Marťan má zaděláno na podobně velký úspěch, který si podle nás jednoznačně zaslouží.

Výprava na Mars je výzvou pro celé lidstvo!

Film Marťan šel do českých kin ve čtvrtek 1. října 2015 a hned záhy se vyhoupl do čela žebříčku divácké návštěvnosti. Nám nezbývá nic jiného, než mu za to zatleskat, snad se tak udrží co možná nejdéle. Vy však nemusíte chodit do kina a kupovat si předražené lístky, protože jsme pro vás tento skvělý snímek s velkým předstihem nahráli, abychom vám jej mohli nabídnout online ke shlédnutí na této webové stránce. S námi si ho můžete pustit opravdu pohodlně a zdarma. Nebudou vás tady rušit žádné reklamy ani nic podobného. A to už je dobrá nabídka, která snad stojí za to. Zkrátka maximální filmový zážitek je takřka zaručen.

Mark Whatney zůstane na rudé planetě úplně sám.

Už tady mluvíme dost dlouho a zatím jsme se nedostali k samotnému příběhu. Jeho motorem je odvěká touha lidstva překonávat hranice a objevovat. Po přistání Američanů na měsíci se další jasnou metou stal Mars. Na výpravu na jeho povrch se čekalo dlouhá desetiletí. Byla to samozřejmě obrovská výzva pro techniku i pro člověka. Největší překážkou ale samozřejmě byly peníze, kterých si takový výprava vyžádala opravdu téměř nepředstavitelné množství. Všechny tyto překážky se ale nakonec podařilo zdolat a na Mars se vydala první lidská expedice.

Mark Whatney zůstane na rudé planetě úplně sám.

Celá výprava byla připravováno opravdu velmi dlouho a důkladně. Jenom cesta trvala několik měsíců a tak se také počítalo, že zde astronauti vydrží delší dobu. K tomuto účelu jim zde ostatně byla předpřipravena dobře vybavená základna. Začátek mise probíhá naprosto bez problémů, včetně dlouhé cesty a výsadku na planetu. Náš team složený z elitních vědců a inženýrů se konečně může pustit do své práce. Po pár dnech, kdy je část teamu na povrchu, ale přijde nečekaný katastrofa.

Okolí základny zachvátí ničivá písečná bouře. Na něco podobného nebyly naši astronauti připraveni. Obzvláště výsadek na povrchu planety čelí opravdu nepředstavitelným podmínkám. Kvůli jemnému písku není vidět na krok. Prudké větry ničí co mohou a vzduchem poletují snad i metrové kameny. Bouře také utrhne anténu, která bohužel zasáhne astronauta Marka Watneyho. Velitel výsadku je bohužel nucen dát rozkaz k neprodlené evakuaci. Všichni si myslí, že Mark musí být jistě mrtví a tak se ani neobtěžují s jeho hledáním.

Zachránit ho může jenom jeho vynalézavost a schopnosti.

Po pár hodinách se situace ustálí. Většina expedice míří v lodi zpátky na Zem. Jenže Watney ránu kamenem přežil a právě se probíhá. Pohled na zdevastovanou stanici je opravdu neutěšený a depresivní. Mark v jejich útrobách zjistí, že většina systémů nefunguje. Tedy kromě těch základních na podporu života samozřejmě. Mark se ocitá opuštěný na cizí planetě. Jeho kolegové jsou už na cestě domů. Podle všeho mu zdroje základny vystačí na 31 dní přežití. Záchranná mise by podle jeho odhadů ale trvala 4 roky. To jsou opravdu špatné vyhlídky.

Dobře to ilustruje i první záznam, který si Mark udělá do svého deníku:
„Jsem Mark Watney… a pořád žiju… pochopitelně. Nemohu kontaktovat NASA ani svou posádku. I kdybych mohl, další lidé přiletí až za čtyři roky. A tady můžu přežít jenom 31 dní. Vzhledem k okolnostem mi zbývá jediná možnost. Za pomoci vědy dám Marsu na prdel.”

Zdroje mu na stanici stačí jenom na měsíc.

Mark Watney ale ukáže, proč by mezi astronauty vybrán právě on. Je to hlavně kvůli inteligenci a schopnostem. Tento inženýr rozumí mnoha věcem a jako každý člověk má i schopnost improvizace. Začne tedy přemýšlet a využívat nástroje na základně k tomu, aby zde vydržel co možná nejdéle. Dokonce zde chce začít pěstovat i rostliny, což původně rozhodně nebylo v plánu. Kromě toho ale vymyslí například i chytré řešení jak komunikovat se zemí. Může tak dát ostatním vědět, že je na živu. Pomůže mu to ale nakonec v jeho skutečné záchraně?

Marťan je nový sci-fi velkofilm od režiséra Rdiley Scotta.

Jak to dopadne, už vám samozřejmě neprozradíme. Každopádně doufáme, že z tohoto našeho obsáhlého sdělení jste si na tento film udělali celkem dobrý názar. Nyní si ho můžete přehrát s námi a to naprosto pohodlně a zdarma. Video s filmem Marťan je tady online ke shlédnutí. Je v opravdu skvělé HD kvalitě a vy si ho nyní navíc můžete přehrát opravdu jednoduše na pouhých pár kliknutí myši. To je opravdu jedinečná příležitost, která už se nemusí dlouho opakovat. Pojďte si tento skvělý film o posouvání lidských možností přehrát právě s námi. Na konec už vám jenom musíme popřát příjemnou zábavu.

Přijde záchrana na Mars v čas a nebo to nestihne?

Pokud se chcete o filmu dozvědět ještě více, tak vám jednoznačně můžeme doporučit i povedenou recenzi od Filmového kritika a tvůrce titulků Františka Fuky. Fuka je ostatně i autorem titulků k české verzi filmu. Velké části z nich překládal i podle knižní předlohy, kterou vám samozřejmě také musíme jenom doporučit.

Film Marťan závěr

Marťan je naprosto skvělý film. Povedl se opravdu po všech stránkách. Má silný příběh, skvělé technické zpracování. Je hodně napínavý. Tvůrci se zároveň snažili být realističtí, takže to není žádné vyumělkované sci-fi s vymyšlenými technologiemi popírající fyzikální zákony. Ačkoliv je to tvrdé drama, tak je v něm i velký kus humoru. A hlavně to má pozitivní atmosféru. Ve filmu tak nehledejte žádné opravdové záporáky, ale prostě lidi, kteří dřou na maximum, aby překonali veškeré překážky.

Tento článek byl zařazen do rubriky Sci-Fi. Uložte si odkaz.