Mělčiny (2016) online ke shlédnutí

Film Mělčiny online ke shlédnutí. Působivý hororový thriller je tady připraven pro vás. Exkluzivně a jenom na této webové stránce si můžete přehrát film Mělčiny. Je to opravdu velmi působivý a napínavý americký film, který si rozhodně nemůžete nechat ujít. Právě proto jsme ho pro vás připravili přímo zde na této webové stránce online. Je to snímek o souboji člověka a žraloka, který v mnohém připomene například legendární Čelisti.

Přímo zde už na vás čeká film Mělčiny nebo také v anglickém originále „The Shallows.” Po delší době přichází do nšich kin horor, který stojí za pozornost. Žánrově se pohybujeme na hraně mezi hororem, dramatem a thrillerem, jedno však zůstává jisté: divák se bude příjemně bát, čeká jej téměř hodina a půl napětí. Čeká nás film, který doslova dýchá adrenalinem a zajímavými situacemi. V kinech měl svojí premiéru 11. 08. 2016 a to ve čtvrtek. U toho prostě nemůžeme chybět.

Film Mělčiny online ke shlédnutí.

Film Mělčiny jsme pro vás nahráli v opravdu perfektní kvalitě. Video je v HD rozlišení a je tak opravdu velmi detailní. Rovněž zvuk je na velmi vysoké úrovni. Film nás zavede na krásné mořské pobřeží, takže o to si ho jistě užijete mnohem víc. Náš přehrávač je velmi chytrý a přizpůsobí se prakticky jakémukoliv zařízení, ve vlastním zájmu si ale snímek pusťte na velké obrazovce. Nejlépe na chytré televizi.

Film s opravdu hororovým nádechem.

Na začátek si ale jako vždy tenhle snímek rozebereme podrobněji. Režie filmu Mělčiny se ujal mladý španělský režisér Jaume Collet-Serra. V jeho tvorbě se příjemně mísí španělský původ s faktem, že v osmnácti letech se přestěhoval do Los Angeles, kde začal studovat a plnit si svůj sen stát se režisérem, což se mu díly jeho talentu a pracovitosti skutečně povedlo. Začínal jako režisér hudebních videoklipů, spotů, natočil reklamy pro Playstation, Budweiser, Mastercard nebo Renault. Díky tomu vešel ve známost a v roce 2005 jej oslovil producent Joel Silver, pro kterého Collet-Serra natočil film Dům voskových figurín. Z dalších snímků zmiňme filmy Góóóů 2, Neznámý nebo Noční běžec. Všechny tyto snímky běželi i u nás v kinech.

Nancy jenom chtěla najít pláž důležitou pro její matku.

Jako kameramana pro film Mělčiny si vybral Flavia Martínez Labiana, se kterým již spolupracoval, např. na zmiňovaném filmu Góóól 2, Labiano také natočil snímky Uvězněni v čase nebo Justino, vrah v důchodu. Hudbu k snímku má na svědomí Marco Beltrami, muž, který složil hudbu k takovým snímkům jako Terminátor 3: Vzpoura strojů, Vřískot 2 nebo Smrtonosná past 4.0.

Do hlavní role byla obsazena mladá californská herečka Blake Lively. Tuto sympatickou blondýnku známe z komedií Bezva vejška, New Yorku, miluju tě!, Fracek, ale zahrála si také v dramatu Simon říká.

Z dalších osobností zmiňme charismatického španělského herce Óscara Jaenadu (Přepadení, S ledovým klidem, Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna) nebo Američana Bretta Cullena (Ošklivka Betty, Temný rytíř povstal, 42). Další důležité a zajímavé informace o filmu a jeho tvůrcích naleznete například na CSFD.cz.

Mělčiny mají jednu velkou zajímavost. V roce 2014 se totiž snímek objevil na Černé listině nejlepších nerealizovaných scénářů. S jeho natočením se tak pojili nemalé potíže. Původně měl film režírovat Louis Leterrier, ten se ale rozhodl na projektu nespolupracovat. Důvodem byly rozdílné názory se studiem a také snížení rozpočtu celého snímku. Na výsledné kvalitě vniknuvšího filmu se to ale nijak nepodepsalo a když, tak jenom pozitivně.

Drsný film režiséra Jaume Collet-Serra.

A teď už konečně k příběhu. Který je možná jednoduchý, ale o to víc je působivý. Nancy je studentka medicíny, která se krátce po smrti matky vydává do Mexika. Je to pro ni velmi důležitá osobní cesta. Vydává se totiž právě v jejich stopách. Právě v tropickém ráji hledá pláž, na které kdysi surfovala její maminka a o které jí hodně vyprávěla. Je to opravdu úžasné místo. Odlehlá pláž, která přímo láká k tomu, aby si užívala vln. Je ale napadena žralokem bílým a zůstane uvězněna na moři. Ačkoliv je sice nedaleko pláže (od záchrany ji dělí sotva 200 metrů), stává se překonání této vzdálenosti bojem o holé přežití. Bojem, který je ochotná absolvovat do posledního dechu. Ale naštěstí je kousek od místa, kde je Nancy napadena žralokem, skála. A kousek od skály je záchranná věž nebo spíše bójka, na které je náhodou signální pistole. Bohužel jsou ve vodě další dva surfaři, kteří ovšem nebudou mít tolik štěstí jako Nancy. Žralok je rozsápá na kusy a pozře.

Je to souboj dvou vůlí.

Animace jsou trochu přehnané, ale v kontextu filmu asi očekávané. Už jen proto, že nemůžeme očekávat sérii krvavých scén v duchu kultovních Čelistí. Snímek je plný spíše záběrů sexy Nancy, která pózuje v každé situaci. A tomu odpovídá i celkové aranžmá filmu.

Svým způsobem se jedná o parafrázi známého příběhu: člověk zůstává na moři sám, v boji s živelnou přírodou. Podobně jako třeba Stařec a moře od Ernesta Hamingwaye. Je odkázán na svůj vlastní úsudek, na své vlastní schopnosti, aby dokázal přežít. Nancy toto velmi dobře splňuje, a ačkoliv nelze říct, že by byl příběh přesycen dějem, je přesto napínavý. V žádném okamžiku si člověk nemůže být jistý tím, co bude za chvíli následovat.

Nancy je jenom 200 metrů od břehu, ale záchrana je nejistá.

Shrnutí filmu Mělčiny

Mělčiny jsou opravdu povedeným a zajímavým filmem. Je to snímek plný napětí a vyhrocených momentů. Takto dramatický film se opravdu jenom tak nevadí. Možná proto je film řazen i do hororu, i když se celý odehrává na prosluněném mořském pobřeží. Atmosféra je opravdu hutná a v  některých momentech by se dala téměř krájet. To z Mělčin dělá opravdu hodně povedený film, který se prostě vyplatí vidět. My budeme velmi rádi, pokud mu dáte tu šanci a třeba se na něj podíváte s námi. Mladý režisér Jaume Collet-Serra dokázal dát filmu opravdu šťávu a za to si ho opravdu velmi ceníme. Vy tak neztrácejte čas a pojďte si film Mělčiny přehrát s námi online co nejdříve. Přejeme vám příjemnou a ničím nerušenou zábavu.

Tento článek byl zařazen do rubriky Thriller. Uložte si odkaz.