Můj kamarád drak (2016) online ke shlédnutí

Můj kamarád drak online ke shlédnutí pro vás. Krásný rodinný film už tady čeká, abyste si ho mohli přehrát hezky z pohodlí vašeho domova. Přímo zde jsme exkluzivně pro vás přichystali ke shlédnutí snímke Můj kamarád drak za kterým stojí režisér David Lowery. Čeká vás film plný dobrodružství a samozřejmě nebude chybět ani majestátný drak, který se skamarádí s jedním docela malým klukem. Samozřejmě, že mu to nikdo nebude věřit, což se ale brzy ukáže jako velký chyba.

Právě teď a přímo zde pro vás máme film Můj kamarád drak nebo také v anglickém originále Pete’s Dragon. Snímek šel do našich kin od 25. 08. 2016, ale to vy nemusíte příliš řešit. My jsme pro vás totiž tento film přichystali online přímo zde. Ano je to tak. Snímek si můžete streamovat online přímo zde na naší webové stránce a to v perfektní kvalitě a zdarma. Můžeme vám opravdu jenom doporučit, abyste si tuto příležitost nenechali v žádném případě ujít. Tak na co ještě čekáte? Pojďte do toho s námi a dobře se bavte!

Můj kamarád drak (2016) online ke shlédnutí přímo zde.

Zdá se, že měsíc červenec přeje rodinným filmům. Do kin přichází nejenom nový český pohádkový film Strašidla, ale také americký rodinní snímek Můj kamarád drak z dílny Walta Disneye. Režie se zhostil americký režisér a scénárista David Lowery. Ten patří mezi velmi zkušené tvůrce kvalitních filmů. Jeho snímky St. Nick nebo krátkometrážní film Pioneer budou známé spíš festivalovým divákům než mainstreamovému proudu.

Pete je malý chlapec, který tvrdí, že se kamarádí s drakem.

Kamery se ujal Bojan Bazelli, rodák z dnešní Černé Hory. Za ním stojí skvělá práce na filmech jako Čarodějův učeň, Mr. & Mrs. Smith nebo Hra o přežití.

Co se týká hereckého obsazení, tak do filmu Můj kamarád drak byl obsazen Karl Urban, novozélandský herec, kterého známe ze seriálu Já a robot nebo z filmu Kazatel, zahrál si také v sérii Pán prstenů nebo v seriálu Xena.

Drak tady skutečně je!

Bryce Dallas Howard, dcera režiséra Rona Howard (Apolo 13, Šifra mistra Leonarda) je díky svým přísným rysům jistě divákům povědomá, vidět jsme ji mohli rovněž třeba v nejnovějším Jurském parku. Roberta Redforda nejspíš není třeba příliš představovat. Vzpomínky na Afriku, Ukradený diamant, Příliš vzdálený most nebo Zaříkávač koní, to je jen zlomek z jeho rozsáhlé filmografie. Z dalších herců by měl být zmíněn Wes Bentley, Oona Laurence, Isiah Whitlock junior, Craig Hall nebo Oakes Fegley. Další informace o hercích a tvůrčím teamu naleznete snadno na webu CSFD.cz.

Jak je pro filmy fantasy žánru příznačné, tak i tento se natáčel na Novém Zélandu. Ještě připomeňme, že se nejedná o první zpracování příběhu o Petem a jeho zeleném drakovi. Filmový muzikál Patův drak byl v USA natočen roku 1977. Takže film má na leccos navazovat, i když v našich končinách se jedná zřejmě o celkem neznámý příběh.

Nyní už ale pojďme nakousnout něco málo z tohoto úžasného příběhu. Po mnoho let bavil pan Meacham (Robert Redford), starý řezbář, děti ze širokého okolí. Vyprávěl jim pohádky o divokém drakovi, který žije na severozápadě, v hlubokých lesích. Pro všechny, včetně Meachamovy dcery Grace (Bryce Dallas Howard), která je správkyní v místním národním parku, jsou řezbářova vyprávění pouze pohádkovými příběhy, historkami bez reálného základu. Tedy alespoň do chvíle, kdy Grace potká malého Peta (Oakes Fegley). Jedná se o záhadného, asi desetiletého chlapce, který nemá ani rodinu, ani domov. Navíc tvrdí, že žije v lesích s Elliotem, což má být podle jeho vyprávění obří zelený drak. Podle Petova popisu je zcela jasné, že se Elliot až příliš podobá drakům z příběhů pana Meachama.

O dobrodružství a napětí nebude nouze.

Grace se díky pomoci Natalie, jedenáctileté dívky, jejíž otec Jack vlastní místní pilu, vydává na výpravu, aby zjistila, odkud se Pete vzal a jestli jeho drak existuje. A jak už divák předpokládá, Elliot opravdu existuje a opravdu je to drak. A rozehrává se nové dobrodružství. Šerif chce draka chytit, protože má obavy z bezpečnosti, Pete a jeho noví přátelé se tomu snaží zabránit.

Pete je opravdu zajímavý malý kluk.

Příběh o přátelství, o odlišnostech, které se snadno překonávají, pokud je mezi lidmi láska a pochopení, je příjemným odpočinkovým filmem pro děti, ale dobře se budou bavit také rodiče. Ačkoliv je nenáročný a v řadě momentů je lehce předvídatelný, některé animace jsou zbytečně přehnané, působí film jako celek příjemně.

Na závěr se vraťme k přirovnání z úvodu představení filmu s českými Strašidly. Oba nové rodinné filmy nemohou být víc než odlišné. Vstřícný snímek o přátelství, ve kterém se dítě může spolehnout na dospělé, snímek, který je o harmonickém soužití s přírodou, je v ostrém kontrastu s filmem, který je o snaze obelstít co nejvíce lidí, maximálně profitovat ze situace, s filmem, který je o neporozumění. Asi se tak nedivíte, že vám tedy doporučíme spíše tento americký snímek, než nějakého ušmudlaného Trošku. Ať to zvážíme z jakékoliv strany, tak tady prostě není co řešit. Snad na to máte stejný názor. A my věříme, že ano, jinak byste přeci tento snímek nehledali.

Nenechte si tento snímek ujít.

Shrnutí filmu Můj kamarád drak

Můj kamarád drak je opravdu hezký rodinný film. Je to snímek plný fantazie a krásného objevování. Film má svůj spád i zajímavý příběh, který dokáže pohltit. Velmi kvalitní je také herecké obsazení filmu, kde září Robert Redford. Film je navíc zasazený do krásných kulis národního parku. Samotný drak je tajemný a velkolepý, ale přitom působí velmi realisticky a elegantně. Tomuto filmu zkrátka nemáme moc co vytknout a proto vám ho můžeme s klidným svědomým jenom doporučit ke shlédnutí. S námi si ho můžete přehrát opravdu pohodlně a zdarma. Tak pojďte do toho hned teď. Skutečně neváhejte ani chviličku, protože tento film vás jistě může v mnohém okouzlit, stejně jako vaše nejbližší. Těch 103 minut strávených s tímto snímkem určitě nebudete litovat. Na závěr už vám jenom popřejeme příjemnou a ničím nerušenou zábavu.

Tento článek byl zařazen do rubriky Fantasy. Uložte si odkaz.