Cesta vzhůru (2015) online ke shlédnutí

Film Cesty vzhůru je tady online ke shlédnutí. Přímo zde na této naší webové stránce jsme exkluzivně pro vás přichystali opravdu velmi povedený český dokumentární film. Je to příběh výjimečného horolezce Radka Jaroše, kterému se jako jednomu z mála lidí povedlo získat slavnou „Korunu Himaláje”. Jako první Čech a teprve patnáctý člověk vůbec zdolal všechny Himalájské osmitisícovky. Je to unikátní sportovní výkon, který však znamenal i velkou oběť a strádání.

Exkluzivně a jenom pro vás jsme na této webové stránce přichystali film Cesty vzhůru (2015). Jedná se o opravdu jedinečný film. Je to sice dokument, ale svým strhujícím příběhem a atmosférou nemá daleko k těm nejlepším dramatům. Za projektem stojí: David Čálek, který musel zastat v jedné osobě roli režiséra, scénáristy a kameramana. Dělal to s obrovskou vervou a nasazením a tak právě i díky této jeho snaze vznikl tento opravdu nesmírně unikátní snímek. V zápětí je nutné dodat, že se jedná o opravdu nesmírně zkušeného člověka a to jak za kamerou, tak v osobě režiséra dokumentárních filmů.

Cesta vzhůru (2015) online ke shlédnutí pro vás.

Děj filmu Cesta vzhůru pokrývá především poslední výpravu Radka Jaroše, která vedla na majestátní horu K2. Tuž už se pokoušel zdolat v minulosti, ale do té doby se mu to nepodařilo. Mezitím získal jako skalp ostatní himálajské osmitisícovky a prokletá a rovněž vražedně krásná K2 mu zbyla jako poslední trofej. A byla to pro něj opravdu životní výzva. Ne nadarmo má také Kádvojka pověst nejtěžší a nejnebezpečnější osmitisícovky! Radek se jí pokoušel marně zdolat v letech 2001, 2003 a 2005. Pokus v roce 2007 pak už nevyšel rovnou v jeho zárodku.

Radek Jaroš a jeho náročná cesta.

V roce 2012 se mu navíc stal těžký úraz při zdolávání další slavné osmitisícovky Annapurny I (8 091 metrů nad mořem – 10. nejvyšší hora světa). Omrzly mu totiž obě dvě nohy a tak na nich přišel o několik článků prstů. I z tohoto těžkého zranění se dal rychle dohromady a mohl se tak začít připravovat na svou životní výpravu.

Expedice se konala v červenci 2014. Baly opravdu netrpělivě sledována i médii. Přeci jenom byl Jaroš ke svému snu už opravdu nebývale blízko. V tuto dobu začal intenzivně točit svůj dokument i David Čálek. Dal si zdánlivě jednoduchý cíl a to pečlivě a objektivně zdokumentovat tento unikátní sportovní výkon. Výkon, který je skoro nad hranicí lidských sil. Proto se korunou Himaláje může doposud pyšnit jenom tak málo lidí.

Stane se prvním Čechem, který to dokáže?

Dokument Cesty vzhůru mapuje jedinečnou cestu Radka Jaroše za hranice běžných dnů. Uvidíme ho od odletu z České republiky, přes zdlouhavý transfer k hoře, zdánlivě nudné aklimatizování v základním táboře až po samotný výstup. Ten je opravdu unikátní a dá nahlédnout atmosféře panující při takové horolezecké výpravě. Nádherná příroda, která je jako ze snu, kontrastuje s námahou, kterou musí vyvinout sami horolezci. Z každým metrem výšky je každý metr do dálky obtížnější. Nohy jsou těžší a prachový sníh se zdá skoro jako tekutý písek, který nechce pustit nohy dál. Jenže touha každého horolezce vede v před. Všude okolo bílo a neznámá cesta v před. Zdá se to až pohádkově jednoduché, ale je to těžší, než cokoliv jiného a v tom se ukrývá ten obrovský kus pozemské krásy.

Film ale sleduje nejenom osudy Radka Jaroše a jeho věrných kamarádů Misky a Trávy. Je to i příběh všech lidí okolo. Lidí, kteří pomáhali s organizováním expedice i s naprosto rutinními úkony. A svou roli v tomto příběhu hraje i rodina Radka Jaroše. I ona totiž byla postavena před nelehkou situaci, kdy se musí dlouhé týdne strachovat o sobě nejbližšího člověka, který se ale rozhodl udělat něco velkolepého a v jistém smyslu překonat lidské možnosti. Blízcí Radka to sice vědí, ale pro ně je to přeci hlavně člověk, kterého mají opravdu rádi.

Životní výstup na majestátnou K2.

Jak už nakonec víme, tak Radek Jaroš uspěl a 26. července 2014 majestátnou K2 zdolal. Zapsal se tak nejenom do dějin českého horolezectví, kde byl už dávno, ale i do těch světových. Vy můžete být u toho. Dokumentární film Cesty vzhůru vám můžeme opravdu jedině doporučit. Jedná se o opravdu hodně povedený a inspirativní snímek, který vás bude bavit od začátku do konce. V českých kinech měl svojí premiéru 27. srpna 2015. Tím se ale vy nemusíte vůbec zaobírat. S námi si totiž můžete tento jedinečný snímek přehrát naprosto pohodlně a zdarma online.

Radek Jaroš a jeho rodina - i ta je součástí příběhu.

Další informace o Radku Jarošovi naleznete rovněž na jeho oficiálních webových stránkách. Samozřejmě to jsou informace nejenom o jeho lezení, ale hlavně životě.

Film Cesta vzhůru (2015) jsme pro vás nahráli ve výjimečné kvalitě a připravili ho online ke shlédnutí. Video se snímkem si aktivujete jednoduše. Stačí se jenom přihlásit v horní části těchto webových stránek. Dál už je všechno automatické. Na závěr nám tedy nezbývá nic jiného, než vám popřát příjemnou podívanou. Dobře se bavte!

RYTMUS sídliskový sen (2015) online ke shlédnutí

Film Rytmus je tady online ke shlédnutí. Jeden z nejznámějších českých-slovenských raperů současnosti se dočkal svého celovečerního filmu. Ale není to jenom obyčejná bezdruchá pocta, ale čistokrevný hudební dokument, který poctivě mapoval více než osm let dlouhý životní úsek tohoto rapera. Celý film nese název „RYTMUS sídliskový sen” a vypráví životní příběh Patrika Vrbovského. Nejdříve outsidera na Piešťanském sídlišti, na kterého se všichni dívali skrz prsty. Později úspěšného rapeta a hudebníka, který se stal doslova fenoménem.

Přímo zde na této webové stránce si můžete naprosto pohodlně a zdarma online přehrát film RYTMUS sídliskový sen, který jsme pro vás připravili přímo zde online ke shlédnutí. To všechno jenom na pár jednoduchých kliknutí myši. Film natočil jako svojí prvotinu režisér Miro Drobný, který je ostatně i spoluautorem scénáře. Jestli se tomu dá říkat, protože Rytmusův film je v první řadě autentickým a hodně zajímavým dokumentem. Točila se dlouhých osm let. Záběr po záběru se dával dohromady fascinující Rytmusův příběh a touha po úspěchu.

Film RYTMUS sídliskový sen (2015) online ke shlédnutí

Rytmus aka Patrik Vrbovský patří mezi nejznámější Slovenské a České rapery. Narodil se v roce 1977 v Kroměříži, ale své mládí prožil na sídlišti v Piešťanech. Neměl to tady lehké, hlavně kvůli svému původu. Je totiž z poloviny rom a tak už se na něj od mládí mnoho lidí dívalo skrz prsty. Tím se ale nenechal odradit a vždycky si šel za tím svým. V jeho případě to byla hlavně muzika. Muzika, která ho později proslavila. Muzika, díky které se stal úspěšným a bohatým. Tento dokument bude takovým vhledem do jeho úspěšné kariéry. Uvidíme toho pravého Rytmuse. V zákulisí a obklopeném svými nejbližšímu. Možná budete až překvapeni, jak normální je to člověk a kolik moc práce a úsilí je za jeho slávou.

Patrik Vrbovský aka Rytmus.

Rytmus to neměl opravdu lehké. Svou kariéru už začal v útlém mládí jako typický pouliční raper ze sídliště. Jeden z jeho songů se dokonce dostal i na legendární album „Zvuk ulice, které odstartovalo boom hip-hopu a rapu na Slovensku. Později v roce 2003 založil skupinu Kontrafakt. Z původně skromných koncertů například v nedalekém Trenčíně se vyklubal hudební fenomén, který doslova dobil Českou republiku, ale úspěšně vystupoval i v zahraničí. Skupina funguje dodnes a vydala zatím pět alb.

Patrik má za sebou opravdu fascinující kariéru.

To čím se ale Rytmus proslavil ještě více byla jeho sólová kariéra. Už v roce 2006 vydal desku vydal první čistě své album Bengoro, která se záhy stala platinovou. Podobné úspěchy pak sbírali jeho další dvě desky Kral (2009) a Fenomen (2011). K hudebním úspěchům přidal i další mediální působení. Stal se hvězdou rohovorů. Později porotcem hudebních a talentových soutěží. Jeho písnička Technotronic Flow dokonce zazněla i při Miss Universe 2011. Také si zahrál několik epizodních rolí ve filmech. Zkrátka úspěchy, kterých se ve své hudební kariéře podařilo dosáhnout jenom málokterým umělcům.

Patrik „Rytmus” Vrbovský je zkrátka hudební fenomén, který nesnese žádné srovnání. Jeho hluboký dunivý hlas skombinovaný s ostrými vulgárními texty je nepřeslechnutelný a naprosto typický. Je to v mnohém obraz dnešní doby i tohoto typického hudebního stylu.

Film RYTMUS sídliskový sen přináší hodně důkladný pohled na Rytmuse a jeho osobnost. Vznikal hodně dlouhou dobu a tak jsou ve filmu zachycené mnohé opravdu důležité milníky jeho života. Takové, které si prožíváme jenom jednou a přitom jsou naprosto jedinečné. Film se nám podařilo nahrát v opravdu prvotřídní kvalitě a připravit ho exkluzivně jenom pro vás online ke shlédnutí. Jenom vy si ho můžete pustit přímo zde na této webové stránce a to pohodlně a zdarma. Všechno jenom na pouhých pár kliknutí myši a o nic víc už se nemusíte starat.

Ze sídliště až na vyprodaná koncertní pódia.

A jak se nám film líbil? Hodně. Je to opravdu autenticky natočený snímek, kde se možná najde pár chyb v kameře nebo při střihu, ale příběh je tak silný, že takové drobnosti mu rádi odpustíme. Je to opravdu jedinečný film, který stojí za shlédnutí a my máme obrovskou radost, že jsme mohli být u toho a pohodlně a zdarma ho připravit i pro vás.

Rytmus je pro mnohé živá hudební legenda.

Jinak film RYTMUS sídliskový sen měl premiéru v českých kinech 20. srpna 2015. Diváci si ho celkem oblíbili a to jistě nejenom fanoušci Patrikovi tvrdé muziky, ale zkrátka všichni ti co mají rádi čistokrevné a mnohdy možná až trochu tvrdé dokumenty. Zkrátka poctivé filmy založené na časosběrném pricnipu a s výpověďmi autentických lidí, kteří patří i do Patrikovi rodiny. Kromě toho ve filmu samozřejmě vystupují i další jeho blízcí jako Ego, DJ Anys nebo životní partnerka Dara Rolins.

Zkáza krásou (2015) online ke shlédnutí

Film Zkáza krásou je tady online ke shlédnutí. Přímo zde na této webové stránce jsme si pro vás přichystali nový český dokumentární film Zkáza krásou od Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny. Je to příběh slavné herečky Lídy Baarové, která prožila opravdu neopakovatelný život. Ačkoliv zemřela už v roce 2000, tak právě nyní se do kin dostává tento nový snímek, který je autentickým svědectvím o ni a jenž přináší zcela nové a doposud nepublikované záběry. Snad se bude film líbit i vám.

Přímo zde na této webové stránce vám přinášíme film Zkáza krásou. Je to opravdu exkluzivní a hodně zajímavý snímek, který nám má rozhodně co říci. Je to dokument podle skutečného životního osudu, který by si snad ani nikdo nevymyslel. Sama ztvárnila ve filmu stovky rolí. Tu kterou si pro ni připravil život však nemohla v žádném případě očekávat, protože byla možná ze všech nejhořčí. To je fascinující životní příběh herečky Lídy Baarové, které se protíná s evropskými dějinami zřejmě více, než by si ona sama přála. Zajímavá vás v jakém smyslu? Tak to si rozhodně pojďte snímek Zkáza krásou přehrát s námi online.

Film Zkáza krásou (2015) online ke shlédnutí.

Film Zkáza krásou obsahuje záběry, které natočila známá česká dokumentaristka Helena Třeštíková už před delší dobou přímo s Lídou Baarovou v jejím exilu v Salcburku, kam emigrovala už v roce 1948. Poměrně značná část ze záběru použitých ve filmu se už vysílali v rámci jiných dokumentů například i na České televizi. Mnoho z nich jsou ale rovněž zcela autentickými a doposud nepublikovanými svědectvími.

Strhující dokumentární film o jednom zajímavém osudu a evropské historii.

Zkáza krásou je jeden z mála českých dokumentů, který se dostal i do kin. Svojí premiéru měl ve čtvrtek 7. ledna 2015. Snímek distribuuje Aerofilms. Nám se však podařilo získat speciální kopii ještě před samotnou premiérou filmu a díky tomu vám ji můžeme nabídnout naprosto pohodlně a zdarma online. Samozřejmě v perfektní kvalitě, abyste si jí opravdu užili od začátku až do konce. Jedná se dokonce o HD rozlišení, které teprve vynikne na velké obrazovce. Stejně tak zvuk je opravdu čistý a plný. Náš inteligentní streamovací přehrávač je navíc vhodný i pro tablety a mobilní telefony.

Lída Baarová byla krásná a talentovaná.

Je to příběh tak trochu až kýčovitý a možná až předvídatelný, alespoň na svém počátku. Mladá krásná herečka, která se stala hvězdou, kterou obdivují davy fanoušků. Život v luxusu i pověst přitahuje i muže a to včetně těch toho největšího postavení. Herečky jim podléhá a užívá si života. Příběh který už se jistě stal mnohokrát a nespočetněkrát se ještě bude opakovat. Jenže tedy s nadpisem Lída Baarová je bohužel o dost tragičtější. Mladou herečku si totiž vyhlédl jeden z nejmocnějších mužů tehdejšího světa Joseph Goebbels – ministr propagandy Třetí říše.

Lída Bárová byla herečka, kterou proslavil nejenom její vzhled, vystupování, ale hlavně její talent. Velmi rychle se v 30. letech 20. století vyhoupla mezi nejpopulárnější československé herečky. Její věhlas přesáhl dokonce i za hranice. Dostala proto nabídku hrát i v německých filmech, jenž s radostí přijala. Jedním z jejich fanoušků byl i Joseph Goebbels. Ministr propagandy Třetí říše. Lídu Joseph poznal nejdříve po pracovní stránce, když z titulu svého úřadu dohlížel na její filmy. Velmi záhy se ale sblížili i v osobní rodině.

Milovali jí nejenom kamery, ale i velcí a mocní muži.

Joseph Goebbels byl Lídou Baarovou tak okouzlen, že se hodlal rozvést se svojí ženou, se kterou už v té době měl pět dětí a být pouze s ní. Klidně i na kraji světa. Vzdal by se i svého vlivného postu a odešel na zástupné místo třeba do Japonska. Pro Hitlera to ale bylo nepochopitelné a celé mu to zakázal. Na jeho popud se pár rozdělil a Goebbels se vrátil ke své manželce. Jejich vztah se ale i po rozchodu na Lídě Baarové hluboce podepsal. Začala být považována za kolaborantku a po skončení války byla dokonce 1,5 roku vězněna. Okamžitě po komunistickém puči emigrovala do Rakouska, kde prožila více jak dlouhých 50 let. Žila v ústraní obyčejným životem a ke své někdejší slávě, už se nikdy nevrátila.

Podlehl jí i Joseph Goebbels - ministr říšské propagandy.

Takový je fascinující život herečky Lídy Baarové, který je doslova učebnicí novodobých dějin. Podlehli jí i mnozí známý muži, i když její manželé vlastně ani nijak slavní nebyly. Běh událostí se ale měl tak, že tyto lásky přinášeli Magdě sice krátkodobý pobyt v nejvyšších výšinách společnosti, ale pak ještě mnohem delší a trpčí zatracení. Snad tento film bude pravdou a nezkreslenou připomínkou toho kdo byla. A to především skvělou herečkou!

Skutečná zpověď herečky Lídy Baarové od dokumentaristky Heleny Třeštíkové.

Film Zkáza krásou jsme pro vás přichystali naprosto jednoduše a zdarma online ke shlédnutí. S námi si ho můžete pustit opravdu snadno online. Samozřejmě kdykoliv jenom budete chtít. My vám tento zajímavý film můžeme jedině doporučit a pevně věříme, že se vám bude líbit stejně jako nám. Je to opravdu krásný příběh, skutečná lovestory, která nemá svým velkým příběhem daleko k antické tragédii. Tento film vypovídá hodně i o nás samých. Další slova už by tady byly marná. Prostě si to pusťte a uvidíte sami. Za nás vám přejeme příjemnou a ničím nerušenou zábavu. A také špetku toho objevného poznání!

Další informaci o filmu naleznete na CSFD.cz, včetně recenzí samotných diváků.