Tour de France 2015 – online ke shlédnutí

Nejslavnější cyklistický závod světa Tour de France 2015 je tady! Pokud se o Tour zajímáte a třeba si jí i chcete pustit online, tak jste na té správné webové stránce. Přímo zde vám prozradíme, jak si pustit tento svátek pro každého cyklistu pohodlně a zdarma přes internet. Kromě toho pro vás máme mnoha zajímavých informací nejenom o letošní tour. Po období skandálů se snad podařilo Tour konečně už očistit a nyní můžeme být svědky opravdu vrcholný cyklistických výkonů. To všechno nejenom v prosluněné Francii, ale i okolních státech, kam se závod pravidelně vydává. Pro fanoušky cyklistiky je sledování Tour doslova povinností.

Tour de France 2015 je skutečností. Letošní ročník bude už stodruhý v pořadí a bude se konat od 4. do 26. července. Jenom připomínáme, že slavná tour se jezdí od roku 1903. Mezery mezi ročníky jsou pak dány především různými nepříjemnými okolnostmi, například válečnými konflikty. Začátek závodu nemá určené místo a každý rok se mění. Hostit prolog Tour a nebo jednu z prvních etap je obrovská prestiž pro pořádající město. Pravidelně se také střídá to, zda Tour začíná v domovské Francii a nebo za hranicemi. Letos tato čest připadla i Nizozemsku a Beligii. Začátek byl totiž naplánován na 4. července v Utrechtu v Nizozemí. Dále přes Belgii se Tour dostane do své domoviny až ve čtvrté etapě.

Závod Tour de France 2015 online ke shlédnutí

Trasa Tour bude i letos hodně náročná. Čeká nás celkem 21 etap různé délky, které budou proloženy pouhými dvěma dny volna. To je opravdu vražedné tempo. Jistě vás zaujme i celková délka letošního závodu, která činí 3360 kilometrů. Samozřejmě každá etapa je jiná a to nejenom co do své délky, ale rovněž i charakteru. Na závodníky i nás jako diváky tedy čeká rovných 9 rovinatých etap, 7 horských etap, 3 kopcovité etapy, individuální časovka na začátku a týmová časovka uprostřed. Tradičně se podíváme na mnoho opravdu velmi zajímavých a atraktivních míst. Francie i letos představí to nejlepší ze sebe samé. Uvidíme tak kus Bretaně, Pyrenejí a také Centrální masiv Alp. Samozřejmě nemůže chybět ani slavnostní vyvrcholení Tour na pařížském bulváru Avenue des Champs-Élysées, kam se závodníci vydají ze Sevrés.

Letos se podíváme nejenom do Francie, ale i Nizozemí a Belgie.

Letošní Tour se účastní celkem 22 teamů. Většina z nich má licenci UCL jezdit tyto závody a to konkrétně 17 teamů. Patří k nim například nejznámější teamy jako kazašská Astana, ruský Tinkof-Saxo, bristský Sky, španělský Movistar nebo americký BMC Racing Team. Na divokou kartu se pak do soutěže dostalo ještě pět dalších kontinentálních teamů, z nichž tři jsou Francouzké.

Čekají nás strhující cyklistické momenty.

A jak je to letos vlastně s Čechy? Samozřejmě ani ty nemohou na Tour chyběj a svede líté souboje hned v několika teamech. Velký pozornost bude jistě upřena na Leopolda Königa, který loni zajel senzační sedmé místo. Letos nově přestopil do silného teamu Sky. Zapomínat ale rozhodně nemůžeme ani na další závodníky. Třeba Romana Kreuzigera, Zdeňka Štybara nebo Jana Bártu. Zejména poslední jmenovaný dokázal opravdu velmi překvapit, když ve třetí etapě získal červeno-bílý trikot pro nejaktivnějšího jezdce.

Na místě je určitě otázka, kde si tedy můžete slavnou Tour de France pustit online. Těch možností je několik. V první řadě bychom vám chtěli doporučit kvalitní iVysílání České televize. Ta vysílá Tour pravidelně jako každý rok. ČT má zakoupena všechny práva, takže si pořad můžete pustit jak v živém vysílání, tak následně i ze záznamu v archivu. Česká televize má připravené vůbec velmi kvalitní novinářský servis. Ten zahrnuje i veškeré programy, plány etap, statistiky, zkrácené sestřihy nebo reportáže ze zákulisí. Zkrátka všechno co si může jenom pravý fanoušek cyklistiky přát.

A jak si povedou Češi ve slavném závodě?

Kromě toho pak můžete využít například sportovní zpravodajství Aktuálně.cz, které přináší velmi pěkné informace včetně živých textových přenosů. Velkou spoustu informací včetně živých přenosů přináší také kvalitní fanouškovský web www.letourdefrance.cz.

Kdo bude nakonec v Paříži triumfovat?

To je ve zkratce nový ročník Tour de France 2015 i možnosti, jak si pustit tento skvělý a naprosto unikátní cyklistický závod online. Pokud patříte mezi fanoušky cyklistiky, tak pevně věříme, že tuto možnost využijete. Tour je opravdu krásný a jedinečný závod, který nemá srovnání ani s ostatními závody Grand Tour. Zkrátka to nejlepší co může cyklistika nabídnout. Touha po vítězství v tomto závodě je tak silná, že vedla k mnoha k mnoha skandálům včetně toho Lance Armstronga. Možná díky tomu je ale právě dnes Tour ještě více pod dohledem po všech stránkách a konečně se tak můžeme jenom radovat z tohoto nádherného sportu. Pevně věříme, že vy budete také.