Everest (2015) online ke shlédnutí

Dobrodružný thriller Everest už tady čeká online ke shlédnutí. Pokud máte rádi napínavé filmy podle skutečných událostí, tak ze snímku Everest budete určitě nadšeni. Americký koprodukční film nám odvypráví příběh jedné z nejtragičtějších, ale zároveň nejslavnějších expedic. Rozhodně si ho nenechte ujít a pojďte si ho pustit s námi přímo zde na této webové stránce. Film Everest režíroval Baltasar Kormákur. Čeká nás strhující příběh až za hranicemi lidských možností.

Film Everest (2015) už tady na vás čeká online ke shlédnutí. Jenom na této webové stránce si můžete přehrát tento naprosto jedinečný film pohodlně a zdarma. Nahráli jsme ho zde pro vás ve skvělé kvalitě a tak, aby nic nerušilo váš filmový zážitek. Do českých kin šel tento film 24. září 2015 a velmi rychle se vyhoupl do čela žebříčku návštěvnosti. My mu to rozhodně přejeme, protože je to opravdu po všech stránkách povedení snímek. To hlavní čím zaujme je samozřejmě příběh, který je podložený skutečnými událostmi.

Film Everest (2015) online ke shlédnutí.

Příběh filmu nás tedy zavede do poloviny devadesátých let. Tedy ještě poměrně nedávné minulosti. Byla to doba, kdy se nejvyšší hora planety začala otevírat širokému spektru návštěvníků a dobrodruhů. Ještě donedávna byl výstup na ní výsadou jenom profesionálních expedic. Vlastně to nebylo zas až tak o moc těžší, než třeba cesta do vesmíru. Nejvyšší hora planety kladla na lidi vždycky nepředstavitelné nároky, které byl schopný splnit jenom málokdo. Možná proto byly prvními lidmi, kteří majestátnou horu zdolali až Edmund Hillary a Tenzing Norgay v roce 1953.

Netrpělivé očekávání začátku expedice.

Jenže v půl devadesátých let, to přeci jenom začalo být trochu jiné. Cesty už se zdály prošlapané. Vývoj techniky byl překotný a stejně tak i peněz na expedice bylo dost. Rázem jakoby na posvátnou horu mohl vylézt skoro každý a ona tím ztratila svou auru mytičností a tajemna. Zástupy dobrodruhů se draly k jejímu vrcholu jenom a pouze, aby se mohli pochlubit zajímavou fotografií, kterou ve svém rodinném albu jenom tak někdo nemá.

Zdá se, že lehkovážnost se kterou stoupají davy obyčejných turistů k vrcholu se jednou musí někomu šeredně vymstít. Jenže kdo to bude?

Nejvyšší hora světa se nedá jenom tak lehce.

V základním táboře mezitím dávají dohromady svou expedici zkušení horští vůdci Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fischer (Jake Gyllenhaal). Nejsou to žádní zelenáči ani turisti. Svojí expedici berou na rozdíl od mnoha jiných velmi zodpovědně. Vědí, že zóna nad osmi tisíci metry je zónou smrti, kde člověk už jenom umírá. Všechno velmi dlouho plánovali a připravovali. Na svou výpravu také berou jenom lidi, se kterými si jsou stoprocentně jistí. Zkušené horaly, sportovce a vědce, kteří už mají leccos za sebou. Stejně tak vybavení mají nejlepší možné. Zdá se, že tomuhle sehranému teamu nemůže stát nic v cestě. Přesto to budou právě oni, proti komu se obrátí nevyzpytatelný hněv hory. A když se zlobí Mount Everest, tak umírají lidé.

Naše výprava zdolá s vypětím sil vrchol. Cesta zpátky, už se ale ukáže příliš těžkou. Náhle totiž přijde změna počasí se, kterou nikdo nepočítal. Horolezci jsou uvězněni v zóně smrti, ze které se ale nemohou hnout. Každý krok je stojí neskutečné úsilí. Bičuje je ledový vítr, který je unáší kam se mu zamane. Přes oblačnost není vidět ani na krok. A kyslíku je zoufale málo. Bohužel je jenom otázkou času, kdy v expedici Roba Halla a Scotta Fischera začnou umírat lidé. Tato výprava se nakonec změní jednu z netragičtějších.

Rob Hall, Scott Fischer a jejich expedice se dostane do potíží.

Hora se neptá. Tak jako dovolila svůj vrchol zdolat desítkám nepřipravených lidí, tak si nyní bere za daň ještě větší množství těch, co jí nepodcenili. Možná jsou pro ni i cennější a dost možná to ani nemá žádný hlubší smysl. Každopádně v této slavné expedici byly dobří lidé. Odhodlaní profesionálové, kteří si tuto naši vzpomínku dozajista zaslouží. My můžeme opravdu jenom poděkovat scénáristům Williamu Nicholsonovi a Simonu Beaufoyovi za to, že se jim tento snímek opravdu maximálně povedl.

Nakonec jde jenom o holé přežití.

Film Everest jsme si pro vás přichystali online ke shlédnutí na této webové stránce. S námi si ho můžete přehrát opravdu pohodlně. Přehrávání přes internet má tu výhodu, že to můžete dělat kdykoliv. A díky telefonům a tabletům vlastně i kdekoliv. Everest je opravdu hodně povedený a unikátní film, který rozhodně stojí za pozornost. My máme obrovskou radost, že se nám podařilo ho pro vás přichystat právě na těchto webových stránkách. Tak pojďte do toho s námi a dobře se bavte. Druhá podobná příležitost zas nemusí hodně dlouho přijít.